Dundee FC | Premiership Aşkına #1

Bir ikon yaratmak, onunla bütünleşmek bir hedef olur mu. Bunun üzerine çok düşündüm, bir top modeli takip etmem gerekiyor. Alex Ferguson ülkemizin çıkardığı, bizimle bütünleşen bir karakter. Bunu geçmişte bırakıp, yeni hikayeler yazmamız gerekiyor. Bunun için doğru hedeflere, doğru isimlerle yönelmemiz gerekiyor.

İskoçya zorlu bir lig olduğu gibi Celtic egemenliğe bağlanmış bir oluşuma dönüştü. Rangers’ın düşmesiyle birlikte ipleri eline aldılar ve artık bırakmayı da düşünmüyorlar. Bu durumu lehimize çevirip, kullanmamız gerekiyor. Bunun için zamana yaymamız, Celtic’in zaaflarını doğru çalışmamız gerek. Lig için umudum fazlasıyla var ama tez vakte bunu beklemek, istemek hayalperestlik olabilir. Bu yüzden kendimizi zorlayan hedefleri koymuyorum. Amacımız üst lige yükselip, kendi tarihimizi yeniden yazabilmek olacak. Her sene bizim için önemli olacağından taraftarımız ile bütünleşmeyi arzuluyorum. Taraftarın mutlu olması, bizim için kupalara bedel olacaktır.

Dundee sorumluluğu alabileceğiniz bir takım. Köklü olmasının yanı sıra taraftarına birden fazla borçlu olduğu şey var. Bunları yeniden kazanmamız, taraftarımızı mutlu etmemiz gerekiyor. Premiership bizim için uçuk bir hedef değil. Buraya tekrardan yükselip, burada kalıcı takım olduğumuzu göstermemiz gerekecek. Burada oldukça fazla işimiz olacak. Hedeflerimizi doğru belirtip, bunun için mücadele edeceğimizi belirtmem gerek. Oyuncu gruplarını doğru seçmemiz ise asıl meselemiz olacak. Futbola doymuş isimlerin bize getirisi olmayacağı gibi takım içerisinde ki dengeleri de bozacaktır. Bu yüzden futbola aç olan, bizimle birlikte futbol oynamak isteyen isimlere yöneleceğiz.

Takım içerisinde bir bütünleşme söz konusu olacak. Bu yüzden kiralık oyuncu kullanmak istemiyorum. Bu sene mecburen 5 isme şans vereceğim ama gelecek sezon bizimle olmayacaklar. Takımın sözleşmeli oyunculara öncelik verip, onları geliştirmeye adamayı umuyorum. Akademi takımıyla bütünleşmemiz şart. Altyapımız bizim için kilit rol oynayacak. İskoç futbolu bizden beklentisi var. Bunu doğru kullanmamız gerekiyor. Bu yüzden gelişimlerini doğru takip edip, adımlarımızı uygun bir biçimde atacağız. Bununla birlikte istikrar istiyorum. Sadece oyuncu kadrom değil, personel kadromda bütünleşmeye tabi olacak. Bu yüzden kadromu kurup, temel iskeletini ortaya çıkartmayı umuyorum. Onları geliştirmenin, benimle birlikte büyümeleri heyecan verici olacak.

Finlay Robertson

Kulübümüze bağlı bir yetenek! Bu ismi korumak için gereken tüm adımları atacağım. İlk sezonum olacak ve gençlere güvendiğimi Finlay üzerinden göstereceğim. Kendisi İskoç tarihine yazılabilecek bir yetenek olduğunu düşünüyorum. Tecrübeli isimlerle özel ders verip, saha içerisinde neler yapabileceğini göstermek istiyorum. Fiziksel olarak yeterli bir kıvama gelmeli. Bu sebeple saha içerisinde yıkılmayan, kendisine karşı gelen tehlikeleri bertaraf edebilir. Bununla birlikte genç isimleri eşleştirme olayını ince olarak düşünüyorum. Her gence bir akıl hocası gerekiyor. Bunu doğru seçersem, uzun vadeli ekmeğini alırız.

Eksik Bölgelerimiz Nerede?

  • Hücum hattına tecrübeli bir ayak lazım. İleri de top tutmamız, dağıtmamız şart.
  • Defans bölgemiz kalabalık ve ağır. Hızıyla takımı rahatlatacak bir stoper şart.
  • Zorlu maçlar kurnazlıktan ziyade fizik gücüyle kazanılır. İleri de top tutan, indiren bir pivot gerekiyor. Bu yüzden uzun boylu bir santrfor gerekiyor. Araştırmaları sıklaştıralım.
  • Takıma hırsıyla havaya sokacak, gerektiğinde fedai olabilecek bir oyuncu lazım. Bazı maçlarda sert oynamamız gerekir. Malum burası İskoçya!

Bu kariyerin temel amacı gerçekçi olabilmesi olacak. Temelini gerçek düşünüp, ona göre adımlar atacağım. Alt ligleri bilen, tecrübesiyle ağabeylik yapabilen isimlere kapımızı açacağız. Mali durumumuz yeterli olmayışı bizi zorlayacak ama makul sözleşmelerle sezonu kurtarma, takımı parlatma aşamasına geçeceğiz. Sanırım aklımdakini başarabilirsem, uzun vadeli ve keyifli bir kariyer sunabilirim. Her şeyden öte bazı maçlarda aşırı tepki verip, kart görmem lazım. Alt ligleri kitabına uygun oynayıp, rakibe sürekli oynayan bir profil çizmem gerekiyor. Bununla beraber menajer profilim de buna yatkın olacak. Öğreticiden ziyade öğrenen bir tarafım olacak. Bu yüzden kariyer gidişatına göre ufak hikayeler görebilirsiniz. Amacımız size hizmet, bize ise kupa kazandırmak olacak.

Sunum olarak sizlere keyif verecek, okumanızı kolaylaştıran şeyler deniyorum. Amacım bu kariyeri birlikte oynamak, sizlere sunmak olacak. Başarımız daim, hedeflerimiz pak olsun.

FMBrein
Football Manager'ı gerçekçi yaşayan, oynayan ve sunan sıradan birisiyim. Amacım doğru ve okunaklı bilgileri paylaşıp, emeğim olan dosyaları/içerikleri sizlerle paylaşmak.